لباس کار و اهمیت آن

لباس کار و اهمیت آن

ایمنی و راحتی دو مورد از نکات مهم درانجام هرکاری از جمله کارهای ساختمانی، عملیاتی، پزشکی و … است. استفاده از وسایل ایمنی در هنگام کارضروری بوده و از بروز حوادث خطرناک و آسیب رسان جلوگیری می کند. لباس کار با پوشاندن کل بدن از تماس هرگونه وسیله تیز و برنده و مواد خارجی جلوگیری می کند.

لباس کارها در رنگ ها و مدل های مختلفی طراحی می شوند و انواع مختلفی دارند. برخی از لباس ها دارای جیب های متعددی هستند تا وسایل و ابزارآلات را در آن قرار داد. لباس کارها در انواع مختلف یکسره ی دوبند، کاپشن و شلوار تهیه و تولید می شوند.

انواع لباس کار

لباس کاردوتکه: درحقیقت این لباس کار دارای دوتکه مجزا کاپشن و شلوار می باشد. این لباس کارها مدل های مختلفی از جمله مهرشاد، پاور،متریک، توفیق و … دارد. این لباس ها ویژگی های مختلفی مثل سایز، جنس، کارایی، رنگ و … دارند.

لباس کار یکسره: این لباس کار انواع مختلفی دارد برای مثال لباس کار یکبار مصرف یووکس مدل کلاسیک ازجمله لباس های یکبار مصرف جهت حفاظت سر و بدن در برابر ذرات جامد و مایع، مواد شیمیایی و … می باشد.این لباس کار به صورت یکپارچه به همراه کلاه می باشد، که جلو زیپ دار بوده و دارای لبه اضافی وچسب جهت ایمنی بیشترمی باشد که با وزن سبک و انعطاف پذیری بالا دارای سطح تنفس پذیری مناسبی می باشد.

در انواع لباس کارمی توان به جلیقه های کار اشاره کرد. جلیقه ها در مشاغل مختلفی همچون خبرنگاری، عملیات های ساختمانی و راهسازی و … کاربرد دارند.

داشتن لباس کارمناسب در فصل تابستان برای تمام کارگاه ها و کارخانه ها امری ضروریست. در همین راستا تیشرت های کار در رنگ ها و سایز های مختلفی تهیه و تولید شده اند.

به طور معمول لباس کار شامل دو تکه کاپشن و شلوار است. اما در برخی از محیط های شغلی، لباس کار باید از صورت، دست و پا در برابر خطرات احتمالی محافظت کند. به طورمثال ماسک صورت یکی از تجهیزات لباس کار جوشکاری است که به منظور حفاظت از صورت باید پوشیده شود. در نتیجه تجهیزاتی مانند دستکش ایمنی، ماسک محافظ صورت، کلاه ایمنی، کفش ایمنی و موارد دیگر از جمله وسایل ایمنی هستند که در کنار لباس کار مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در لباس کار افرادی مانند برق کاران که با جریان برق سروکار دارند، از زیپ استفاده نمی شود. زیرا زیپ رسانای برق است و جان کارکنان را در معرض خطر قرار می دهد.

لباس‌کاردوتیکه
لباس‌کار ایمنی

برای خرید لباس کار می‌توانید به سایت معتبر ایمن کالا مراجعه کنید

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.